Czym jest „Mechanic’s lien”?

Podstawowym określeniem „mechanic’s lien” jest zabezpieczenie udziału osób w tytule prawnym własności , które wykonywali prace lub dostarczali materiały w celu podniesienia wartości lub ulepszenia nieruchomości. Oznacza to, że contractor poprzez założenie „lienu” może spowodować sprzedaż nieruchomość i odzyskanie swojej należności.

Czy mam prawo do założenia „lienu” jeśli pracowałem dla generalnego contractora lub dostarczałem jemu materiały a nie dla właściciela nieruchomości?

Tak. „ Mechanic’s Lien” niewątpliwie dostarcza prawa subcontractorowi. Trzymając się przepisów, można zabezpieczyć się tak samo jak milionowy generalny contractor.

Czy są opłaty za założenie lienu?

Założenie „lienu” kosztuje, ponieważ koniecznością jest zatrudnienie profesjonalisty do prawidłowego wyszukania tytułu prawnego nieruchomości i który będzie czuwał nad przestrzeganiem praw stanowych.

Kto jest zabowiązany by wypłacić poprawnie założony „lien” na nieruchomość?

W wielu przypadkach mamy wiecej niż jedną drogę na odzyskanie długu. W zależności czy jesteś generalnym contractorem,czy też sub-contractorem, możesz odzyskać pieniądze od generalnego contractora, właściciela nieruchomości , instytucji, która posiada tytuł własności na daną nieruchomość (Tile Company, Bank, właściciel nieruchomości) lub pożyczkodawcy.

Czy wykonawca pracy musi mieć pisemny kontrakt aby założyć „lien”?

Pomimo tego, że pisemny kontrakt jest bardziej pożadany, ustna umowa w stanie Illinois jest tak samo ważna jak umowa pisemna.

Co się stanie gdy nie założę “lienu” na czas?

W Stanie Illinois potrzebny czas do założenia „lienu” to dwa lata. Zawsze lepiej jest założyć „lien” jak najszybciej ponieważ daję on pierwszeństwo nad zastawem hipotecznym i innymi osobami, które założą „lien” na tą samą nieruchomość.

Czy mam pierwszeństwo ponad nowymi kupcami jeśli dostarczałem materiał lub pracowałem na nieruchomości?

W Illinois, „lien” ma pierwszeństwo przed nowymi pożyczkodawcami lub właścicielami jeżeli jest założony do 30 dni po ukończeniu pracy.

Czy to prawda, że jeśli pracodawca (generalny contractor lub wlasciciel nieruchomosci ) oglosi bankructwo to “lien” jest nieegzekwowalny?

Nie. Bankructwo kompletnie nie ochrania klienta od założenia „lienu”. „Lien” ma pierwszeństwo nad firmą pożyczkową.

Jaki rodzaj pracy kwalifikuje się do wejścia na hipotekę nieruchomości (mechanic’s lien)?

W większości przypadków, kwalifukujesz się jeśli dostarczałeś materialy lub świadczyłeś usługi budowlane w celu ulepszenia nieruchomości.

Czy mam prawo do założenia „lienu” jeśli założyłem już sprawę prawną?

Tak, jeśli nie ma jeszcze wyroku sprawy sądowej.

Ile kosztuje założenie „lienu” ?

Opłata za nasz serwis wynosi $295 za dlug do $5000. Po wiecej informacji i darmowa konsultacje prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu: 773 635 0099

Mechanics-Lien-Attorney-Chicago-open-hours